L O A D I N G
blog banner

Prawidłowe zakładanie biustonosza

Prawidłowe zakładania biustonosza? Czy biustonosz w ogóle można zakładać w sposób nieprawidłowy? Okazuje się, że jak najbardziej i brafitterki bardzo często zwracają nam uwagę właśnie na to, że nasz sposób robienia rzeczy całkowicie zwykłej i codziennej często jest nieprawidłowy, choć nie jest to nasza wina a jedynie zwyczajna niewiedza. Zazwyczaj nie wiąże się to z żadnymi poważniejszymi konsekwencjami niż drobny dyskomfort od czasu do czasu, ale potencjalnie może to być zjawisko nawet groźne dla naszego zdrowia. W jaki sposób się za to zabrać?

Dlaczego to ważne?

Skoro większość z nas pomimo nieprawidłowego sposobu zakładania biustonosza w ogóle nie ma z tego powodu chociażby najmniejszego dyskomfortu, czy realnie jest potrzeba dyskutowania na taki temat? Każda z nas ma przecież w życiu znacznie więcej poważniejszych problemów. Co prawda od źle zakładanego biustonosza jeszcze nikt nie umarł, ale trzeba mieć na uwadze, że niejedno wesele już zostało dość poważnie popsute przez ten fakt.

Pierwszą bolączką związaną ze źle założonym biustonoszem jest bowiem to, że ubranie z nim trochę inaczej wygląda. Zakładamy kreację wieczorową, wybieramy suknię ślubną, ale nasz biustonosz jest źle założony? Istnieje duża szansa, że przy drugim założeniu tej samej sukienki będzie ona prezentowała się wyraźnie inaczej.  Czasami też źle zakładany biustonosz po prostu psuje nasz wygląd, powoduje ból pleców, a także może powodować różnego rodzaju otarcia.

Dwa kroki do sukcesu

Najpierw pochylamy się lekko do przodu. Biustonosz duże rozmiary czy nie, powinien być zakładany najpierw na piersi, a potem na resztę ciała. Biustonosz duże rozmiary dopasowuje w ten sposób najlepiej i panie z większym biustem zwykle same uczą się odpowiednie „wpadać” w biustonosz. Panie z mniejszym biustem często to ignorują. W dalszej kolejności fiszbiny układamy bezpośrednio pod piersiami. Nie mogą być na piersiach. Jeśli mamy większe piersi, w tym momencie jeszcze w ogóle nie nakładamy ramiączek. Czas przyjdzie na to dopiero za chwilę.

W drugim kroku zapinamy stanik na plecach. Jeśli jest to dla nas kłopotliwa czynność, można najpierw zapiąć sobie stanik na brzuchu, a potem obrócić go i dopiero wtedy ułożyć w nim piersi. Nie jest to tak naprawdę żaden problem i nawet panie, które spokojnie zapinają się na plecach, mogą zrobić to w ten sposób dla wygody.

Nowe staniki zapinamy zazwyczaj na pierwszą haftkę. Kolejne haftki wykorzystamy dopiero w sytuacji, kiedy już trochę ponoszony stanik zacznie się rozciągać. Nie należy się za bardzo upinać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *